Pracownicy

Liwia Idziak - przedszkole Józefów

LIWIA IDZIAK

Dyrektor (najstarszy krasnoludek) Mama trójki dzieci.

W naszym przedszkolu dzieci są wyjątkowe. Szanujemy ich potrzeby i słuchamy ich opinii. Dbamy o to by przedszkole było miejscem bezpiecznym, pełnym radości, miłości, i wychowania. Nie zabraknie tu nauki przez zabawę, przebywania na świeżym powietrzu, czytania bajek i zajęć ruchowych. Kadrę pedagogiczną tworzy zespół młodych, dobrze wykształconych i bardzo kreatywnych nauczycieli dbających o ciepłą, przyjazną i dobrą atmosferę w przedszkolu.

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” 

Katarzyna Brodowska z przedszkola w Józefowie

KATARZYNA BRODOWSKA
W zakresie nauczania języka angielskiego Przedszkole Krasnoludków współpracuje z ogólnopolską szkołą języków obcych dla dzieci MAŁA LINGUA (www.malalinuga.com.pl).
Szkoła realizuje autorską metodę nauczania dla dzieci w wieku 3-12 lat MAŁA LINGUA, opartą o autorski bajkowy motyw Rodziny Blabbersów z Livendell, krainy mieszczącej się w innym wymiarze, w kosmosie…
Dlaczego motyw bajkowy?
Dzieci uczą się najlepiej tego, czego doświadczają wszystkimi zmysłami – poprzez muzykę, rytm, obrazy, dotyk, uczucia i działania. Bajkowy kontekst w realizacji zajęć, bliski dziecku,  z łatwością oddziałuje na dziecięcą wyobraźnię  i tym samym zachęca je do efektywnej nauki.
Szkoła została wyróżniona przez Komisję Europejską ds. Wielojęzyczności Certyfikatem Jakości i Innowacyjności European Language Label za autorską metodę nauczania MAŁA LINGUA oraz przez MEN tytułem MIEJSCA ODKRYWANIA TALENTÓW, który świadczy o tym, że przyczynia się do odkrywania talentów wśród dzieci i młodzieży. Dodatkowo szkoła posiada Akredytację Kuratorium Oświaty.

Szkołę MAŁA LINGUA reprezentuje Katarzyna Brodowska, dyrektor zarządzający i właściciel filii. Katarzyna Brodowska jest absolwentką wydziałów filologicznych na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz University of Ottawa w Kanadzie. Posiada wieloletnie doświadczenie w nauczaniu języków obcych w Polsce, Kanadzie i Japonii.

Kornelia Przyborowska z przedszkole Krasnoludki

KORNELIA PRZYBOROWSKA
Z-ca Dyrektora

Witam wszystkich, nazywam się Kornelia Przyborowska i jestem nauczycielem wychowania przedszkolnego o stopniu nauczyciel kontraktowy. Z wykształcenia jestem magistrem pedagogiki ogólnej o kierunku nauczanie początkowe. Ukończyłam studia na Uniwersytecie Marii-Curie Skłodowskiej w Lublinie. W ramach studiów zdobyłam fakultety pedagogiczne o kierunku: twórczość językowa dziecka, zabawy i gry w podatkowej nauce czytania i pisania, działanie twórcze nauczycieli, efektywne porozumiewanie się z wychowankami, ochrona i przestrzeganie praw dziecka Posiadam tez certyfikat TELC- z języka angielskiego na poziomie A2. Tok studiów pozwolił mi na zdobycie wiedzy z zakresu psychologii i pedagogiki rozwojowej dziecka do lat 6, wychowawczej, społecznej, klinicznej i diagnozowania zaburzeń Zajęcia praktyczne tkj: kształcenie plastyczne i techniczne, zajęcia umuzykalniające, edukacja środowiskowa i ekologiczna wyposażyły mnie w wiedzę z zakresu tych treści i pokazały sposoby jej przekazywania dzieciom w ciekawy a jednocześnie przystępny sposób. Po ukończeniu studiów rozpoczęłam dziewięciomiesięczny staż w Przedszkolu Publicznym w Łęcznej, gdzie dokładnie poznałam specyfikę pracy w przedszkolu. Pozwoliło mi to przyjrzeć się z bliska pracy wychowawcy przedszkolnego i poznać ciekawe techniki i sposoby pracy z dziećmi, dostosowane do ich wieku i zainteresowań. Zadania powierzone mi w „Przedszkolu Krasnoludków” staram się wykonywać dokładnie systematycznie i z odpowiednim zaangażowaniem. Próbuje zawsze stworzyć miła atmosferę ułatwiająca przyswajanie i zapamiętanie wiedzy, ale i wywołującą u dziecka poczucie miłość, akceptacji i bezpieczeństwa. Wiem, że każdy z moich podopiecznych to odmienna osobowość, dlatego podchodzę do każdego nich bardzo indywidualnie. Chcę żeby ten czas który spędzają w przedszkolu był dla nich radosna zabawą, ciekawą przygodą, ale i solidnym fundamentem pod ich przyszłość.

Danusia Felińska - przedszkole

DANUTA FELIŃSKA
Wychowawca

Witam dzieci i rodziców!!!
Jestem absolwentką pomaturalnego Studium Wychowania Przedszkolnego. Doświadczenie zawodowe zdobyłam jako nauczyciel i dyrektor w przedszkolu państwowym. W Przedszkolu Krasnoludków pracuję od momentu jego założenia czyli od 2007 roku. |Praca z dziećmi daje mi dużo satysfakcji i radości. Moim celem jest wspieranie wszechstronnego rozwoju dziecka. Staram się żeby przedszkolaki czuły się kochane, bezpieczne i radosne, bo uśmiech na twarzy dziecka jest dla mnie bezcenny! W swojej pracy kieruję się zasadą indywidualnego podejścia do dziecka, dbam o rozwój intelektualny i fizyczny. Doskonalę się zawodowo poprzez uczestnictwo w kursach i szkoleniach. Na bieżąco podnoszę swoje kwalifikacje czytając literaturę tematycznie związaną z wychowaniem przedszkolnym. Praca z dziećmi jest moją pasją!
Ukończone szkolenia:
– Metoda Weroniki Sherborne w pracy wspierającej rozwój dzieci
– Agresywne zachowania dziecka przedszkolnego – strategia radzenia sobie z agresją
– Wspieranie rozwoju dziecka poprzez zastosowanie elementów terapii muzyką
– Sowy polskie
– Pierwsza pomoc przedmedyczna

Diana Banasiewicz - Józefów

DIANA BANASIEWICZ
Ukończyłam pedagogikę przedszkolną i wczesnoszkolną w Wyższej Szkole Gospodarki Euroregionalnej , oraz  Medyczne Studium Zawodowe o kierunku opiekunka dziecięca. Posiadam także certyfikat Animatora zabaw dla dzieci. W swym cyklu nauczania poznałam między innymi wiedzę na temat psychologii, pielęgnacji , rozwoju a także wychowania dzieci. Byłam wolontariuszką przy pracy z dziećmi chorymi na autyzm. Od 2005 roku rozpoczęłam swą pracę z dziećmi w wieku przedszkolnym . Doświadczenie  pozwoliło mi poznać ciekawy , ciągle zmieniający się świat tych małych  istot.

W codzienności staram się stymulować rozwój dzieci poprzez wszelkiego rodzaju zabawy ,oraz zastosowanie ciekawych pomocy dydaktycznych.

Wiem jak niezwykle ważne jest poczucie bezpieczeństwa i akceptacji  u dzieci , gdyż sama jestem szczęśliwą mamą .

Przebyte szkolenia :
-Wspomaganie rozwoju dziecka w wieku przedszkolnym w świetle nowej podstawy programowej.
-Aktywizujące metody i formy pracy w zajęciach z dziećmi.
-Analiza rysunku dziecka-rozumieć dziecięce rysunki.
-Metodyczne aspekty planowania miesięcznego  i dziennego z uwzględnieniem podstawy programowej, dokumentowanie pracy nauczyciela.
-Innowacje pedagogiczne ,eksperymenty i projekty edukacyjne jako nowatorskie rozwiązania w pracy nauczyciela .
-Monitorowanie wdrażania podstawy programowej.
-Dziecko – Rodzina –  Szkoła wobec zagrożeń cyberprzestrzeni i świata wirtualnego.
-Pierwsza Pomoc Przedmedyczna.

 

Monika Kosińska

MONIKA KOSIŃSKA
Pogodna i roześmiana pani pedagog. Jestem absolwentką Wyższej Szkoły WSGE na kierunku pedagogika ogólna. Uczestniczyłam w wolontariacie GPASPRAGA.ORG.PL. Prowadziłam tam zajęcia, gry i zabawy edukacyjne.

Kontakt z dziećmi daje mi dużo radości, natomiast wspólnie spędzony czas napełnia pozytywną energią. Jestem osobą odpowiedzialną, ciepłą oraz otwartą. Możliwość postrzegania postępów, jakie czynią dzieci napełnia mnie ogromną motywacją do dalszej pracy.

W Przedszkolu Krasnoludków jestem od 2008 roku. Prywatnie jestem mamą wspaniałej córeczki. Życie osobiste, jak również praktykę zawodową opieram na kilku ważnych dla mnie cytatach – z czego ten jest szczególnie bliski memu sercu: „Nie takie ważne, żeby człowiek dużo wiedział, ale żeby dobrze wiedział, nie żeby umiał na pamięć, a żeby rozumiał, nie żeby go wszystko troszkę obchodziło, a żeby go coś naprawdę zajmowało.” Janusz Korczak

ssa

IZABELA GRABOWSKA – ZIELIŃSKA

Psycholog

Jestem pedagogiem i psychologiem, absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego i Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Jestem także terapeutą poznawczo-behawioralnym. Ukończyłam trzyletnią Szkołę Treningu i Warsztatu Psychologicznego INTRA .

Doświadczenie zawodowe zdobywałam podczas staży na oddziałach psychiatrycznych tj. na Oddziale Psychiatrycznym w Instytucie Psychiatrii i Neurologii ul. Sobieskiego  oraz w Psychiatrycznym Oddziale Dziennym w Warszawie na ul. Koszykowej.

Pracowałam zarówno  z dorosłymi jak i z dziećmi.

Prowadziłam warsztaty psychoedukacyjne dla dzieci w szkole gimnazjalnej realizując program przeciwdziałania przemocy w środowisku rówieśniczym. Pracowałam również z podopiecznymi CARITAS-u w świetlicy socjoterapeutycznej na Ursynowie.

W ramach stażu pracowałam na oddziale dziennym psychiatrycznym dla dzieci i młodzieży, gdzie uczestniczyłam jako kootrener w zajęciach z dziećmi.

Wykorzystując doświadczenie zdobyte w pracy w przedszkolu stworzyłam ofertę warsztatów dla rodziców AKADEMIA RODZICA w odpowiedzi na problemy, które były zgłaszane przez nich w czasie spotkań.

W zakresie moich zadań w pracy w przedszkolu mieści się :

– diagnoza problemów rozwojowych i wychowawczych dzieci przedszkolnych

– konsultacje dla rodziców

– prowadzenie warsztatów psychoedukacyjnych dla rodziców

– prowadzenie konsultacji dla kadry pedagogicznej w przedszkolu.

 


partnerzy

Kontakt

Przedszkole Krasnoludków

Adres
ul. Puszkina 25
05-420 Józefów
Email
E-mail: biuro@naszekrasnale.pl
Telefon
Tel: +48 502 962 739

O nas

Przedszkole Krasnoludków to profesjonalne przedszkole z tradycjami. Założone zostało w 2007 roku. Zapraszamy Krasnoludki w wieku od 1,5 do 5 lat. Realizujemy program wychowania przedszkolnego zatwierdzony przez MEN.

Więcej

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami

© 2017 Wszelkie prawa zastrzeżone